50 bin kitap, 35 bin üye

  • 50 bin ürünümüz var. Kimi birinci el, kimi ikinci el ama tamamı; kitap.
  • 35 bin üyemiz var; oku-getir sistemi, indirimli kitap temini mümkün.
  • Perakende ve toptan kitap temini konusunda 60 yıllık tecrübemiz var.
  • Son gerçek kitapçılardan biriyiz; kırtasiye, kitap-cafe, kütüphane değiliz.
  • Çocukları kitap okumaya başlatma konusunda uzmanlaştık, 10 binden fazla çocuk üyemiz var.
  • İşletmemiz eğitim ve psikoloji üzerine kitapları bulunan, devletin çeşitli kurumları için pek çok kitap okumayı artırma çalışması olmuş 20 yıllık kitap okuru bir mühendis tarafından işletilmektedir.
Yol tarifi
0274 224 85 85

Üç kitabevimiz artık tek isimle, tek binada, yayınevimizle birlikte hizmet veriyor. Bizi şu isimlerle tanıyor olabilirsiniz;

  • 1958 – Nazlı Cilt ve Kitabevi, Kütahya’nın ilk kitapçısı
  • 1995 – Üniversite Kitabevi, Kütahya’nın ilk akademik ve popüler kitapçısı
  • 2014 – Kitap&Kahve, Türkiye’nin ilk kitap-kahve mekanı ve Kütahya’nın ilk oku-getir merkezi

Ayrıca bknz.

Diğer bağlantılar

5 yıl önce üyelik sistemimizi kurana kadar Kütahya’da kimsenin kitap okumadığı zannediliyordu. Bugün sadece kitap bulunduran işletmemizin 30.000 üyesi var. Her insanın kırtasiye, fotokopi vs. ihtiyacı olabilir ama kitap çok özel bir ihtiyaçtır. Kitabevimize gelen kitap sevgisiyle dolu okurlarımız etrafına baktığında sadece kendi gibi insanlar görüp harika bir duygu yaşıyorlar. Çünkü kapımızdan içeri girmek için tek bir sebep var; kitap okuru olmak.

Biz sadece 60 yıllık kitapçı ve Türkiye’de sadece kitap bulunduran son işletmelerden biri değiliz; aynı zamanda kendimiz de kitap okuruyuz. Türkiye’de günde 300 kitap çıkıyor ve biz bunları tarıyoruz. Raflarımızda her zaman güncel veya o an popüler 20.000 kitabı tutuyor ve ayda bir kabuk değiştiriyoruz. Kitabevimizdeki tüm kitaplar o an çok satanlar ya da çok satması gerekenlerdir. Okurlarımız çok satmasa bile okuması gerekenlere kitaplara ulaşabilir ya da o an popüler olan bir kitabı merak edip bizden temin edebilir. Ama kimsenin bir kitabı sadece çok sattığı için okuması gerekmediği iyi biliriz, okuma süreci hassas bir konudur ve insan sayısı kadar okuma tarzı vardır. Çoğunluğun beğendiği hiçbir şey için ”herkes için iyidir” denilemez.

Sistemimizin tasarımcısı, kitapçı bir babanın mühendis bir oğlu olarak çocukluğundan beri dilediği kitabı inceliyor, okuyor, dilediğini kitaplığına götürüyordu. 5 yıl önce bu avantajı kitap okuyan herkesin kullanmasını hayal etti ve bir sistem tasarladı. Öyle bir sistemdi ki, henüz hiçbir okurumuzun kampanya kovalamasına gerek olmadı. Üyelik sistemimiz gelip geçici bir kampanya değil; her zaman devam edecek ideal bir okuma sistemi. Düşünsenize; kitabı satın alıp indirim kazanıyorsun, okuduktan sonra istersen %70 fiyatına iade ediyorsun. Yani zaten sürekli güncel bir kitapçıda ”şekerci dükkanında gezer gibi” kitap seçip dilediğini eve götürüp tadına bakıyor, en beğendiklerini rafında tutuyorsun. Üstelik raflarımızda satmaya ihtiyacımız olan kitapları değil, okurlarımızın ihtiyaç duyduğu kitapları bulunduruyoruz. Sahip olmadığımız kitapları siz dilerseniz en uygun fiyata, en kısa zamanda, kargo masrafı olmadan getiriyoruz.

Sadece kitap…

Nazlı Kitapçılık ve Yayıncılık Tic. Ltd. Şti.
Ali Paşa Mh. Genç Ali Sk. Temerit Han No:5/B Kütahya
0274 666 04 66 – iletisim@nazlikitap.com

Üniversite Kitap Evi Abdullah Reha Nazlı
Ali Paşa Mh. Genç Ali. Sk. Temerit Han No:5/A Kütahya
0274 224 85 85 – kitap43@gmail.com